Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
UYGULAMA NOKTALARINDA DENETİMLER ÜST SEVİYEDE
30.04.2018  
Bayburt İl Emniyet Müdürlüğü Trabzon Yol Uygulaması Görevlilerince şüphe üzerine 06 … ve 34…  plaka sayılı araçlar durdurulmuş, 06… plaka sayılı araç sürücüsü E.G’ nin yapılan üst aramasında Sancak 21 Magnum marka tabanca, bu tabancaya ait bir adet şarjör ve şarjöre takılı vaziyette 8 adet 9mm fişek ele geçirilmiş,  bahse konu araçta yapılan aramada ise koltuk altına gizlenmiş vaziyette 30 adet 9mm çapında fişek ile 1 adet AK 47 marka silaha ait dolu fişek (Kaleşnikof Mermisi)  ve 1 adet 38 calibre Geco marka dolu fişek ele geçirilmiştir. Durdurulan 34… plaka sayılı araç yolcusu İ.T isimli şahsın yapılan üst aramasında ise sustalı olarak tabir edilen bıçak ele geçirilmiş, şüpheli şahıslar hakkında gerekli yasal işlemler yapılmıştır. 

Bayburt İl Emniyet Müdürlüğü Erzurum Yol Uygulaması Görevlilerince 69... plaka sayılı araç durdurulmuş, araçta yapılan aramada torpido gözünde bir adet kuru sıkı tabanca ve bu tabancaya ait 9 mm çapında 70 (yetmiş) adet kurusıkı fişeği ele geçirilmiş, şüpheli araç sürücüsü H.M.D. isimli şahısla ilgili gerekli yasal işlemler yapılmıştır.

Bayburt İl Emniyet Müdürlüğümüzce, vatandaşlarımızın güven, huzur ve sükunu için suç ve suçlularla mücadelemiz aynı kararlılık ve ciddiyetle devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.