Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Türk Polis Teşkilatı 173. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyor!
 

Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş yıldönümü kutlamaları münasebetiyle, 06-10 Nisan 2018 tarihleri arasında her yıl olduğu gibi İlimiz genelinde de yapılan Polis Haftası kutlamaları kapsamında Bayburt İl Emniyet Müdürlüğü olarak;

-İlimizdeki Şehit aileleri ziyaret edilmiş, Şehitlerimiz anısına Yeni camiinde Mevlid-i Şerif okutulmuş, Şehit aileleri ve protokolün katılımıyla birlikte Polisevinde öğle yemeği düzenlenerek Şehitlerimizin ve kıymetli emanetlerinin unutulmadıkları gösterilmiştir.

-Kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, STK temsilcileri, öğrenciler, halkımız ve teşkilat mensupları ile Aslandağı Polis Hatıra Ormanı’nda ağaç dikim etkinliği gerçekleştirilmiştir.

-Bayburt merkeze bağlı lise düzeyindeki okulların katılımı ile ‘Gençlerimizin Gözünde Polis’ konulu Afiş Yarışması düzenlenmiş, yarışma sonrası dereceye giren öğrencilerimiz;

      -Rekabet Kurumu Kız Anadolu Lisesi öğrencisi Nursen YILDIRIM
      -Korkut Ata Anadolu Lisesi Öğrencisi İkra KARAER
      -Kop Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Aylin ÇELEBİ olmuştur. 

Dereceye giren öğrencilere hediyeleri İl Emniyet Müdürlüğümüzde yapılan törende Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız ve Garnizon Komutanımız tarafından takdim edilmiştir.

-Ayrıca Demirözü ve Aydıntepe İlçe Emniyet Müdürlüklerimizde de Şehit aileleri ziyaret edilmiş, Şehitlerimiz anısına Mevlid-i Şerif okutulmuş, İlçede eğitim gören öğrencilerle birlikte ağaç dikim etkinliği gerçekleştirilmiş ve resmi tören düzenlenmiştir.

-İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız, Başsavcımız, Rektör Yardımcımız, Kamu Kurumlarının temsilcileri, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve halkımızın katılımıyla resmi tören düzenlenmiştir. Tören akabinde Sayın İl Emniyet Müdürümüz makamında ziyaret ve tebrikleri kabul etmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.