Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Okul Servislerine Yönelik Sıkı Denetim!
24.09.2018  
İçişleri Bakanlığınca hazırlanan 100 Günlük Eylem Planı' doğrultusunda ve öğrencilerimizin daha güvenli bir şekilde taşınmasını sağlamak amacıyla; 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında öğrenci servisi yapacak olan araçlar, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bayburt Belediyesi ekipler tarafından  denetlendi.

Denetimlerde İlimizde faaliyet gösteren öğrenci servis kooperatifi ve araçlarında görülen aksaklıklar, araçlarda bulundurulması ve faal olması gereken gereçler, yönetmeliğe uygun olarak bulundurulması gereken araç iç ve dış kameralar kontrol edilerek, şoför ve rehber personelin öğrencilere karşı tutum ve davranışlarının nasıl olması gerektiği yönünde bilgilendirme yapılmıştır. Ayrıca özel çalışan servis araç şoförleri ve rehber personelin “Okul Servis Araçları Yönetmeliği” şartlarını taşıyıp taşımadıkları kontrol edilmiştir.

İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından “2018-2019 Eğitim - Öğretim yılında öğrencilerimizin daha güvenli bir şekilde taşınabilmesi için denetimlerimiz aralıksız olarak devam edecektir. 
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.