Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Bayburt Emniyet Müdürlüğü’nce FETÖ/PDY Terör Örgütünün Mahrem Yapılanmalarına Operasyon!
16.02.2017  
    Bayburt KOM Şube ve TEM Şube Müdürlüklerince Yapılan Operasyonlarda, FETÖ/PDY Terör Örgütünün Mahrem Yapılarından Asker ve Emniyet  Yapılanmasında Olan  Kamu Görevlerinden İhraç Edilen ve Bylock Kullanıcısı  Teğmen İzmir İlinde,  Emniyet Müdürü ise  Ankara  İlinde Yakalandı !
    
    Bayburt Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları ile KOM ve TEM Şube Müdürlüğümüz tarafından yürütülen çalışmalar doğrultusunda;Bayburt Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları ile KOM ve TEM Şube Müdürlüğümüz tarafından yürütülen çalışmalar doğrultusunda;
    
    Fetullahçı Terör Örgütünün mahrem  yapılanmalarından asker-emniyet yapılanmasına yönelik olarak yürütülen soruşturmalar kapsamında, örgütün gizli haberleşme programı BYLOCK kullanıcısı olduğu tespit edilen, ilimizde önceden Teğmen Rütbesinde görev yapan ve KHK ile ihraç edilen  A.Y. isimli şüpheli İzmir ilinde, ilimizde önceden 4. Sınıf Emniyet Müdürü olarak görev yapan KHK ile ihraç edilen  A.Z.A  Ankara ilinde,  yakalanarak gözaltına alınmıştır.
    
     Yakalanan Teğmen A.Y. isimli şüphelinin adli işlemleri halen devam etmekte olup,  eski 4. Sınıf Emniyet Müdürü A.Z.A ise çıkarıldığı Adli Makamlarca tutuklanarak ilimiz M tipi cezaevine konulmuştur.
    
     FETÖ/PDY (Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması) terör örgütünün özellikle Mahrem Yapılarının tümünün deşifresine yönelik çalışmalara devam edilmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur