Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Bayburt Emniyet Müdürlüğü’nce FETÖ/PDY Terör Örgütünün Bayan Yapılanması ve Bylock Kullanıcılarına Operasyon!
25.01.2019  
Bayburt KOM Şube Müdürlüğünce Fethullahçı Terör Örgütünün Bayan Mütevelli grubunda yer aldığı, örgüt içerisinde görev üstlendiği ve örgütün gizli haberleşme programı olan Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen şahıslara Yönelik Yapılan Eş Zamanlı Operasyon Kapsamında 5 Şüpheli Yakalandı!

Bayburt Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları ile KOM Şube Müdürlüğümüz tarafından yürütülen çalışmalar doğrultusunda;

Fethullahçı Terör Örgütünün Bayan Mütevelli grubunda yer aldığı, örgüt içerisinde görev üstlendiği ve örgütün gizli haberleşme programı olan Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen şahıslara yönelik 22.01.2019 günü Bayburt merkezli Ordu, Erzurum, Ankara ve Gaziantep illerinde yapılan eş zamanlı operasyon kapsamında S.Ç., N.K., K.G., Y.Ö. isimli 4(dört) bayan şahıs ve M.S. isimli 1(bir) erkek şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Fethullahçı Terör Örgütünün Bayan Mütevelli grubunda yer aldığı, örgüt içerisinde görev üstlendiği ve örgütün gizli haberleşme programı olan Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen şahıslara yönelik olarak yürütülen soruşturmada Örgütün önemli kadrolarının birçoğu deşifre edilmiş ve deşifresine yönelik mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.