Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Bayburt Emniyet Müdürlüğü’nce FETÖ Silahlı Terör Örgütünün Askeri Yapılanması ile Anayasal Düzene ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı Suçlar Kapsamında Operasyon!
 
Bayburt Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları ile KOM Şube Müdürlüğümüz tarafından yürütülen çalışmalar doğrultusunda;

Fetullahçı Terör Örgütünün Bayburt Asker Yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında, Bayburt merkezli, İstanbul, Çanakkale, Kahramanmaraş ve Balıkesir illerinde 4 şüphelinin yakalanmasına yönelik yapılan operasyon neticesinde; şüphelilerden İhraç Teğmen S.K., İhraç Astsubay Başçavuş H.D. ve İhraç Astsubay Kıdemli Çavuş M.K. yakalanmış olup, 3 şüpheli hakkında sevk edildikleri Mahkemece Adli Kontrol Kararı verilmiştir. İhraç Yüzbaşı S.O. isimli şüphelinin ise halen firar olarak aranmasına devam edilmektedir.

Bayburt Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları ile TEM Şube Müdürlüğümüz tarafından yürütülen çalışmalar doğrultusunda;

Anayasal Düzene ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı Suçlar kapsamında Bayburt merkezli, Kahramanmaraş ilinde ve KKTC Devletinde 3 şüphelinin yakalanmasına yönelik yapılan operasyonda, darbe kalkışmasında rol aldığı anlaşılan Astsubay Ü.C., Uzman Çavuş A.G.S. ve Uzman Çavuş M.A. isimli 3 şüpheli yakalanmış olup, 3 şüpheli hakkında sevk edildikleri Mahkemece Adli Kontrol Kararı verilmiştir.

Fetullahçı Terör Örgütünün Bayburt Asker Yapılanmasına ve Darbe Kalkışmasına yönelik olarak yürütülen soruşturmalarda, örgütün önemli kadrolarının birçoğu deşifre edilmiş olup; deşifresine yönelik mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.