Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
BAYBURT EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BASIN BÜLTENİ 2017/ 55
06.12.2017  
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde İmalatı ve Ticareti Suçuna Yönelik Yapılan Çalışmalarda Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi !

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz tarafından yürütülen çalışmalar doğrultusunda;

01.12.2017 günü saat: 21:55 sıralarında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimizce ilimiz Şingah Mahallesi Cezaevi yolu üzerinden ilimize seyir halinde bulunan araçlar üzerinde yapılan kontroller sırasında 61 … plaka sayılı araç dur ihtarına uymayarak kaçmış, ekiplerimizin ısrarlı takipleri sonucunda kaçan araç ekip otomuza çarpmış ve bu esnada durdurulmuş; araç içerisinde yapılan kontrollerde 0,92 gr esrar maddesi ele geçirilmiştir. Araç sürücüsü Ö.A isimli şahıs olay yerinde, takip esnasında araçtan inerek uzaklaşan H.Y ve olayla iltisaklı olan C.Y isimli şahıslar ise görevli ekiplerimizin il merkezinde yapmış oldukları çalışmalar neticesinde Şeyh Hayran Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde yakalanmıştır. Ö.A. ve H.Y. isimli şahıslar işlemlerin ardından 02/12/2017 tarihinde Adli Makamlara sevk edilip tutuklanarak cezaevine gönderilmiş, C.Y isimli şahıs ise işlemlerin ardından salıverilmiştir.  

Halkımızın da desteğini alarak, vatandaşlarımız, özellikle gençlerimiz için büyük bir tehdit ve tehlike unsuru olan uyuşturucu ile mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.