Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
BAYBURT EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BASIN BÜLTENİ
20.03.2017  
Bayburt Emniyet Müdürlüğü’nce FETÖ/PDY Terör Örgütünün Milli Eğitim Müdürlüğü Yapılanması ve Askeri Yapılanmasına Operasyon !

Bayburt KOM Şube Müdürlüğünce FETÖ/PDY Terör Örgütünün Bayburt Milli Eğitim Müdürlüğü Yapılanması ile Askeri Yapılanmasına Yönelik Yapılan Operasyonlarda Toplam 9 Şüpheli Yakalanarak, Firari Şüphelilerin Yakalanmasına Yönelik Çalışmalar Başlatıldı !

​Bayburt Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları ile KOM Şube Müdürlüğümüz tarafından yürütülen çalışmalar doğrultusunda;
Fetullahçı Terör Örgütünün Bayburt İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında, 09.03.2017 günü Bayburt Merkezli, Trabzon, Erzurum, Amasya, Gümüşhane ve Ankara illeri olmak üzere toplam 6 ilde 7 adrese yapılan operasyonda, öğretmen kadrolarında görevli iken ihraç edilen E.E., H.Y. isimli şüpheliler ile örgütün gizli haberleşme programı BYLOCK kullanıcısı olduğu tespit edilen D.D., F.K., C.H., Y.S. isimli şüpheliler olmak üzere toplam 6 şüpheli yakalanmıştır.

Fetullahçı Terör Örgütünün mahrem yapılarından asker yapılanmasına yönelik olarak yürütülen soruşturmalar kapsamında ise ilimizde daha önceden Subay Rütbesinde görev yapan ve KHK ile ihraç edilen, örgütün gizli haberleşme programı BYLOCK kullanıcısı olduğu tespit edilen A.Y. isimli şüpheli İzmir ilinde, eşi Z.Y. isimli şüpheli ve halen Astsubay olarak görev yapan S.B. isimli şüpheli ise İlimizde yakalanarak gözaltına alınmıştır.  

Yapılan tahkikatlar neticesinde adli makamlara çıkartılan toplam 9 şüpheliden, 3 şüpheli tutuklanarak, 6 şüpheli hakkında Adli Kontrol Kararı verilmiş olup, firari 2 şüphelinin ise yakalanmasına yönelik çalışmalar başlatılmıştır. 

FETÖ/PDY (Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması) Terör Örgütünün üst kadrolarının birçoğu deşifre edilmiş ve tümünün deşifresine yönelik çalışmalara devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.